ZABEZPIECZENIE LAKIERU
FOLIA PPF

Co to jest folia PPF?

Folia PPF (Paint Protection Film) to poliuretanowa folia o grubości powyżej 200 mikronów. Stanowi ona niezwykle elastyczny, trwały i bezbarwny materiał, który stosowany jest do zabezpieczania lakierów samochodowych. Folia PPF jest niemal niewidoczna na powierzchni, a jej doskonałe parametry techniczne pozwalają na uzyskanie wysokiego stopnia ochrony powłoki lakierniczej samochodu oraz innych podatnych na zarysowania powierzchni przed uszkodzeniami mechanicznymi i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Jak folie ochronne zabezpieczają lakier ?

Nowoczesne folie PPF dostępne w Naszej ofercie stosowane są do zabezpieczania powierzchni lakierowanych samochodów poprzez nałożenie na dane elementy odpowiednio przygotowanej, wykrojonej na miarę folii poliuretanowej, która tworzy na całej powierzchni cienką, niewidoczną warstwę zabezpieczającą. Zastosowanie folii PPF do powierzchni lakierowanych pozwala na całkowite oddzielenie jej od czynników zewnętrznych, które mogą niekorzystnie wpływać na stan powierzchni lakieru oraz prowadzić do jej zniszczenia.

Gdzie aplikujemy folię PPF

Przednia część auta

Folie ochronne doskonale sprawdzają się podczas zabezpieczania przedniej części maski oraz elementów składających się na jej wyposażenie, takich jak lampy, zderzak, lusterka czy błotniki. Elementy te są szczególnie narażone na występowanie uszkodzeń, a aplikacja folii PPF pozwala ich uniknąć oraz zachować pełny blask i głębię lakieru.

Przód auta

Aplikacja folii ochronnej jest możliwa także na całej powierzchni maski, zderzaka, lusterek i błotników. Takie rozwiązanie pozwala na całkowite zabezpieczeni wszystkich kluczowych elementów samochodu przed uszkodzeniami mechanicznymi i szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Aplikacja folii PPF na masce i błotnikach są całkowicie niewidoczne

Całe auto

Zdecydowanie się na zabezpieczenia całej powierzchni samochodu przy pomocy folii poliuretanowej pozwala na maksymalną ochronę lakieru przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Przekłada się na perfekcyjny wygląd lakieru, który będzie prezentował się nienagannie przez długi czas, niezależnie od pory roku. 

Ochrona auta przed działaniem czynników zewnętrznych

Nałożenie bezbarwnej folii PPF na fabryczny lakier to najskuteczniejsza metoda zabezpieczania powierzchni przed szkodliwym oddziaływaniem czynników mechanicznych i warunków atmosferycznych. Odpowiednio nałożona powłoka chroni samochodów przed powstawaniem mikrouszkodzeń, rys, odprysków i otarć, które mogą powstawać w wyniki uderzeń kamieni czy żwiru. 

Folia PPF wykazuje także szeroki zakres odporności termicznej oraz doskonałe właściwości ochronne w zakresie zabezpieczania powierzchni lakierowanych przed szkodliwym oddziaływaniem promieniowania UV, silnych środków chemicznych i kwasów

zabezpieczenie auta folią ppf Łódź
Folia ppf Łódź - ochrona lakieru

Samoregeneracja folii PPF

Jedną z najbardziej spektakularnych i najważniejszych zalet folii PPF jest ich zdolność do samoregeneracji. Drobne uszkodzenia powstałe w trakcie eksploatacji folii potrafią samoczynnie znikać pod wpływem oddziaływania ciepła, promieni słonecznych lub gorącej wody.

 Funkcja samoregeneracji jest bardzo istotna – sprawia, że oryginalny lakier jest przez cały czas odpowiednio zabezpieczony i nie ma konieczności wymiany folii ochronnej na nową w przypadku każdorazowego wystąpienia zarysowań czy innych drobnych uszkodzeń.

Zapraszamy do naszego Studia Car detailingu w Łodzi

93-408 Łódź ul. 3 Maja 64/66

ochrona lakieru ppf Łódź